ČLANOVi ANN_EX_YU
Ko su nastavnici koji postaju punopravni članovi ANN EX?
Prepoznaju ih po entuzijazmu koji ulažu u svoju profesiju, bez kalkulacije. Znaju oni da nisu dovoljno plaćeni za svoj posao, ali oni posao i ne doživljavaju, isključivo, kao način da se zaradi plata. Oni posao doživljavaju kao strast. Zato su u prednosti nad ostalima, jer posmatraju stvari drugačije. Biraju, ako već nisu dovoljno nagrađeni za svoj rad, privilegiju da u svom poslu uživaju i da ga rade iz ljubavi.
Zato i jesu najbolji!
Lako ih je prepoznati i po njihovoj rezilijentnosti, uspevaju svuda, čak ponajviše tamo gdje se ne očekuju. Možete ih naći u malim neopremljenim školama, u nepristupačnim sredinama, u zavejanim mjestima, na otocima. Ima ih i u sredinama koje su "alergične" na različitost bilo koje vrste. Uspjevaju i tamo gdje nema toleranicje, ali i tamo gdje postoje tragovi diskriminacije. Ukoliko puste korijenje u takvim nepodsticajnim sredinama i ukoliko se sažive sa okolinom, ubrzo takva sredina zasija drugačijim sjajem, oživi, popravi se i postaje poput njih, otporna, ugledna i podsticajna.
Zato i jesu primjer za ugled!
Upadaju u oči i po svojoj inventivnosti, pa se dešava da ih pogriješno dožive oni koji inventivnost ne prepoznaju kao vrlinu. Ta njihova zdrava dosjetljivost i sposobnost pronalaska riješenja tamo gdje bi svi drugi odustali, pomaže im u učionicama kakve su na brdovitom Balkanu. Prazne, siromašne i dosadne, u njihovom prisustvu lako postanu mjesta u kojima se uči, lako i drugačije.
Zato su poželjni učitelji bilo kojem djetetu. Takvi su svi naši članovi:
- Lidija Nerandžić Čanda, Gimnazija "Veljko Petrović" Sombor, Srbija /suosnivač i član IO/
- Mirsada Šabotić, Gimnazija,,30.septembar" Rožaje, Crna Gora /suosnivač i član IO/
- Suzana Delić, OŠ “Horvati” Zagreb, Hrvatska /suosnivač i član IO/
- Sava Kovačević, OŠ "Oktoih" Podgorica, Crna Gora /suosnivač i član IO/
- Marinko Petković, ŠOSO “Milan Petrović” Novi Sad, Srbija /suosnivač i član IO/
- Jasmina Stojković, OŠ “Kralj Aleksandar I”, Novi Beograd, Srbija /suosnivač i član IO/
- Ana Živković, OŠ “Čegar” Niš, Srbija /suosnivač i član IO/
- Nedim Sivčević, OŠ “..Mejdan” Tuzla, Bosna i Hercegovina /suosnivač i član IO/
- Mila Đačić, OŠ “Sveti Sava” Vrčin, Beograd, Srbija /suosnivač i član IO/
- Dejan Nemčić, OŠ Zagreb, Hrvatska /suosnivač i član IO/
- Sanela Jaganjac, JU OŠ “Mejdan" Tuzla, Bosna i Hercegovina /suosnivač i član IO/
- Stojanka Duducki, OŠ “Krste Misirkov” Kumanovo, Makedonija /suosnivač i član IO/
- Jelena Babić , OŠ "Milić Rakić Mirko", Prokuplje, Srbija /član Inicijativnog odbora/
- Jugoslava Lulić, Tehnička škola "9. maj" Bačka Palanka, Srbija
- Tanja Vrečko, OŠ "Mladost", Novi Beograd, Srbija
- Slavica Gomilanović, OŠ "Đura Jakšić" Oreškovica, Srbija
- Nada Sokolović, JU OŠ "Osman Nakaš" Bosna i Hercegovina
- Zorica Ivanović, Tehnološka škola Paraćin, Srbija
- Dušanka Vujičić, JU OŠ "Ratko Žarić" Nikšić, Crna Gora
- Aleksandra Sekulić, Ekonomsko-trgovinska škola Kula, Srbija
- Svetlana Pavlović, OŠ ,,Anta Bogićević" Loznica, Srbija
- Ornela Filipović-Mahmutović, JU OŠ "Cazin II", Cazin, Bosna i Hercegovina
- Tatjana Kovačev, OŠ "Bora Stanković" Karavukovo, Srbija
- Aleksandra Pavićević, OŠ "Đorđe Krstić" Beograd, Srbija
- Miljan G. Jeremić, Knjaževačka gimnazija Knjaževac, Srbija
- Gjorgjina Dimova, OOU "Strasho Pindzur" Negotino, Makedonija
- Azra Šoše, OŠ" Bijelo Polje" Potoci, Mostar, Bosna i Hercegovina
- Violeta Petkoska, OOU "Koco Racin" Ohrid, Makedonija
- Tatjana Jurić, Gimnazija Banjaluka, Banja Luka, Bosna i Hercegovina
- Marina Andrijević Petrović, OŠ "Jugoslavija" Bar, Crna Gora
- Bojana Manić, OŠ "Sveti Sava" Pirot, Srbija
- Marica Jurec, OŠ Zrinski Nuštar, Hrvatska
- Željka Bojić, OŠ "Janko Veselinović" Šabac, Srbija
- Dobri Jovevski, OOU "ILINDEN" Kriva Palanka, Makedonija
- Svetlana Drobnjak, OŠ „Branko Radičević” Novi Beograd, Srbija
- Sonja Danilovska, OOU “Nikola Karev” Probishtip, Makedonija
- Đurđica Stojković, OŠ "Jovan Popović" Susek, Srbija
- Dragana Arsić, JU OŠ "Sveti Sava" Foča, Bosna i Hercegovina
- Nada Kljajić, OŠ "Dositej Obradović" Opovo, Srbija
- Lejla Hujdur, “Srednja ekonomska škola” Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Tatjana Romanov, OŠ "Sveti Georgije" Uzdin, Srbija
- Alma Salihodžić, JU OŠ "Harmani 1" Bihać, Bosna i Hercegovina
- Olivera Lučić, JU “Srednja ekonomsko- ugostiteljska škola,”Nikšić, Crna Gora
- Suzana Nikoloska, OOU “Kire Gavriloski- Jane” Prilep Makedonija
- Selma Rustempašić , MSŠ Bugojno, Bosna i Hercegovina
- Branislav Tođer, OŠ "Sveti Georgije" Uzdin, Srbija
- Miomir Dejanović, OŠ "Svetozar Marković" Vranje, Srbija
- Gordana Rackov, OŠ "Sveti Sava" Kikinda, Srbija
- Snežana Klepić, Gimnazija "Veljko Petrović" Sombor , Srbija
- Mirjana Spasić, OŠ "3, oktobar" Bor, Srbija
- Saša Čorboloković, OŠ "3.oktobar" Bor, Srbija
- Verica Lukić, OŠ "Kralj Aleksandar I Karađorđević" Jadranska Lešnica, Srbija
- Olivera Leković, OŠ "Pavle Rovinski" Podgorica, Crna Gora
- Milijana Petrović, Srednja škola "17. septembar" Lajkovac, Srbija
- Olgica Spasojević, OŠ "Petar Leković" Požega, Srbija
- Zorana Matićević, Gimnazija “Patrijarh Pavle” Beograd, Srbija
- Slađana Cvetković, OŠ “Despot Stefan Lazarević" Babušnica, Srbija
- Ljupka Stojmenova, OU ,,Nikola Karev" Kocani, Makedonija
- Marina Stanojlović Mirčić, OŠ "Ljuba Nešić" Zaječar, Srbija
- Alisa Pejić, JU OŠ "Mejdan" Tuzla, Bosna i Hercegovina
- Marija Galjević, OŠ "Milan Rakić" Novi Beograd, Srbija
- Vladimir Majstorović, Prehrambeno ugostiteljska škola, Čačak, Srbija
- Biljana Vulović, OŠ "Sveti Sava" Toponica, Srbija
- Dušanka Rangelov, OŠ ,,Kralj Aleksandar I Karađorđević" Jadranska Lešnica, Srbija
- Senada Đešević, JU SMŠ "Bećo Bašić" Plav, Crna Gora
- Natalija Diković, OŠ "Petar Leković" Požega, Srbija
- Vesna Gagalovska, OOU “Todor Angelevski”, Makedonija
- Biljana Veselinović, OŠ za učenike sa smetnjama u razvoju "Smeh i suza" Aleksinac, Srbija
- Danijela Stefanović, OŠ "Vuk Kradžić" Žitkovac, Srbija
- Olga Milićević, PU "Naša radost" Aleksandrovac, Srbija
- Marija Todoroska, OOU "Dimitar Pop Georgiev Berovski" Makedonija
- Slobodan Kaličanin, ESTŠ "Nikola Tesla" Kraljevo, Srbija
- Danijela Miličić Trebaticki, PU "Radost" Srbobran, Srbija
- Maja Videnovik, OOU "Krste Misirkov" Skopje, Makedonija
- Borko Petrović, OŠ "Stevan Jakovljević" Paraćin, Srbija
- Snežana Milojković, OŠ “Ivo Lola Ribar” Veliko Gradište, Srbija
- Smilja Mrđa, OŠ “Osman Nuri Hadžić” Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Fatima Kličić, OŠ “Cazin I” Cazin, Bosna i Hercegovina
- Ljiljana Ražnatović, OŠ “Pavle Rovinski” Podgorica, Crna Gora
- Aleksandra Brmbota, SŠ Markantuna de Dominisa Rab, Hrvatska
- Aida Petrovska, OOU “Dimitar Miladinov”, Makedonjija
- Jadranka Klisarova, OOU “Blaze Koneski” Skoplje, Makedonija
- Svetlana Josifoska, OOU “Lazo Angelovski” Skoplje, Makedonija
- Krsto Vuković, JU SMŠ “Danilo Kiš” Budva, Crna Gora
- Željka Zovko, OŠ “Ivan Gundulić” Mostar, Bosna i Hercegovina
- Naida Gadžo, JU OŠ “Aleksa Šantić” Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Snježana Bošković, JU OŠ “Olga Golović” Nikšić, Crna Gora
- Nevenka Vulić, JU OŠ “Sutjeska” Podgorica, Crna Gora
- Rasema Delić, JU OŠ “Harmani I” Bihać, Bosna i Hercegovina
- Pavlinka Veljanoska, OOU “Goce Delčev” Negotino, Makedonija
- Stance Sterjovska, OOU “Krste Misirkov” Kumanovo, Makedonija
- Nataša Vukadin, JU OŠ “Sveti Sava” Foča, Bosna i Hercegovina
- Ferizata Hadžović, JU OŠ “Sokolje” Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Katarina Vučen, JU OŠ “Veselin Masleša” Foča, Bosna i Hercegovina
2.presjek, 10.april, 2019.
- Adnan Islamovć, Gimnazija „MAARIF KOLEDŽ“, Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Aleksandar Đorđević Saša, PU „Zvezdara”, Beograd, Srbija
- Aleksandar Stojković, OŠ „Sreten Mladenović Mika", Niš, Srbija
- Aleksandra Blazhevska, OOU „Jan Amos Komenski", Skoplje, Makedonija
- Aleksandra Danilovic, OŠ „Svetislav Golubović Mitraljeta“, Batajnica, Srbija
- Amra Imširagić, Centar za obrazovanje, vaspitanje i rehabilitaciju slušanja i govora, Bosna i Hercegovina
- Ana Mladenović, OŠ „Branko Miljkovic“, Niš, Srbija
- Ana Pertet, PU „Naša radost“, Subotica, Srbija
- Aneta Velkoska,OOU „Braka Miladinovci” , Skoplje, Makedonija
- Arijana Alispahić, JU OŠ „Sokolje“, Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Atifa Šaljić, OŠ „Rifat Burdžović Tršo“, Tutin, Srbija
- Biljana B. Joksimović, JU OŠ „Vukašin Radunović“, Berane, Crna Gora
- Biljana Drobnjak, Šabačka gimnazija, Šabac, Srbija
- Biljana Ilioska, OOU „Rampo Levkata“, Prilep, Makedonija
- Biljana Ivanović, SŠ „Nikola Tesla“, Leposavić, Srbija
- Biljana Lazareska, OOU „Vera Jocikj“, Skopje, Makedonija
- Biljana Vukmanović, JU OŠ „Jugoslavija“, Bar, CrnaGora
- Canka Kostova, OOU „Straso Pinzdur”,Makedonija
- Danijela Bokan, JU Srednja stručna škola, Cetinje, Crna Gora
- Dejan Kreculj, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj”, Kovin, Srbija
- Dijana Brusin, PU „Pava Sudarski”, Novi Bečej, Srbija
- Dijana Dorfer – Galijašević, JU OŠ „Safvet - beg Bašagić", Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Dijana Jovanović, OŠ „Kralj Petar I”, Niš, Srbija
- Dobrila Ilijoska Dukoska, OOU „Gorgija Pulevski“, Makedonija
- Dragan Kreculj, OŠ „Jovan S. Popović“ , Beograd, Srbija
- Dragana Radoman, JU OŠ „Milija Nikčević", Nikšić, Crna Gora
- Edina Hadžić, JU OŠ "Cazin II", Cazin, Bosna i Hercegovina
- Edita Kevro, JU OŠ „Drežnica", Bosna i Hercegovina
- Fuada Cerić, JU OŠ „Todorovo“, Velika Kladuša,Bosna i Hercegovina
- Gordana Janevska, OŠ „Dimitrije Todorović Kaplar“, Knjaževac, Srbija
- Gordana Milosavljevic, OŠ „Stevan Jakovljević“, Paraćin, Srbija
- Hilda Dimitrievska, OOU „Krste Misirkov“, Kumanovo, Makedonija
- Igor Rakić, Srednja škola u Babušnici, Babušnica, Srbija
- Ile Mihajlovski, OOU „Кiril i Metodij“ ,Sveti Nikole, Makedonija
- Irena Mančić, OŠ „Sveti Sava“, Pirot, Srbija
- Ivančica Tajsl Dragičević, OŠ Trnjanska, Zagreb, Hrvatska
- Jasmina Janić, OŠ „Majur“, Majur, Srbija
- Jasmina Mićić, Prva kragujevačka gimnazija, Kragujevac, Srbija
- Jasmina Srdanović, JU SŠ „Bećo Bašić“, Plav, Crna Gora
- Jelena Perišić, OŠ „Sveti Sava“, Foča, Bosna i Hercegovina
- Jelena Perunović-Samardžić, JPU „Bambi”, Tivat, Crna Gora
- Jugoslav Spasikj, OOU „Krste Misirkov“, Kumanovo, Makedonija
- Ksenija Nikolova, OOU „Goce Delcev“, Bosilovo, Makedonija
- Lejla Kovačević, JU OŠ “Lukavac Grad”, Lukavac, Bosna i Hercegovina
- Lence Kitanova, OOU „Metodi Mitevski- Brico“, Lozovo, Makedonija
- Lidija Sterjov, OU „Todor Angelevski"“ Bitolj, Makedonija
- Lidija Videnović, OŠ „Jelica Milovanović“, Sopot, Srbija
- Lila Arsova, OOU „Vasil Glavinov“, Veles, Makedonija
- Ljiljana Milović, JU OŠ „Anto Đedović”, Bar, Crna Gora
- Ljiljana Sokolović, OŠ „Nikodije Stojanović Tatko“, Prokuplje, Srbija
- Ljubica Pavlović, OŠ „Stojan Novaković“, Šabac, Srbija
- Lucija Tasić, OŠ '“Dragoljub Ilić“, Dračić- Valjevo, Srbija
- Maja Andjelković Šeguljev, OŠ „Sveti Sava“, Beograd, Srbija
- Marija Bastić, OŠ „Janko Veselinović“, Beograd, Srbija
- Marija Perović Bogićević, JU OŠ „Dr Dragiša Ivanović“, Podgorica, Crna Gora
- Marija Vidojković, ŠOSO „Mladost“, Pirot, Srbija
- Marijana Josipović Mirković, OMŠ „Josip Slavenski", Novi Sad,Srbija
- Marijana Kolarić, OŠ „Petefi brigada“, Kula, Srbija
- Marina Dorocki, Gimnazija „Isidora Sekulić“, Novi Sad, Srbija
- Marina Lakčević, OŠ „Vuk Karadžić“, Beograd, Srbija
- Marina Vasilevska Stojanovska, OOU „Sv.Kiril i Metodij”, Makedonska Kamenica, Makedonija
- Matije Zorić, OŠ „Mihailo Žugić“, Odžak-Pljevlja, Crna Gora
- Medisa Aljukić, JU OŠ „Humci“, Tuzla, Bosna i Hercegovina
- Merima Đukić Savić, JU Srednja stručna škola, Bar, Crna Gora
- Merisa Karic, JU za predškolski odgoj i obrazovanje „Naše dijete“,Tuzla, Bosna i Hercegovina
- Milanka Berković, OŠ „Filip Višnjić“, Beograd, Srbija
- Milica Andonović, OŠ „Vuk Karadžić“, Pirot, Srbija
- Milka Cerovic, JU OŠ „Jovan Draganić“, Nikšić, Crna Gora
- Milka Trimchevska, OU „Brakja Ramiz-Hamid"“, Skoplje, Makedonija
- Mirjana Jovanović, OŠ „Dr Zoran Đinđić“, Niš, Srbija
- Nada Orbović, JU OŠ “Luka Simonović”, Nikšić, Crna Gora
- Natalija Budinski, OSŠ sa domom učenika „Petro Kuzmjak“, Ruski Krstur, Srbija
- Natalija Savićević Mrvaljević, JU OŠ „Bogdan Kotlica“, Boan-Šavnik, Crna Gora
- Nataša Anđelković, PU „11.april", Novi Beograd, Srbija
- Nataša Bogdanović, OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Aleksinački Rudnik, Srbija
- Nataša Vrapčević, PU „Naša radost“, Novi Sad Srbija
- Olivera Arizanović, Ekonomska škola, Niš, Srbija
- Ordanka Mickova, OOU „Dimitar Miladinov“, Centar-Skoplje, Makedonija
- Patricija Burazin, OŠ „Blage Zadre”, Vukovar, Hrvatska
- Petar Špadijer, JU Gimnazija, Cetinje, Crna Gora
- Radenka Butulija, JU PVO „Naša radost", Trebinje, BiH
- Radmila Miladinov, PU „Radosno Detinjstvo“, Novi Sad, Srbija
- Sadeta Felec, JU OŠ „25.maj“, Rožaje, Crna Gora
- Sanela Adrović, JU OŠ „25.maj“, Rožaje, Crna Gora
- Samira Mahmutović, JU OŠ „Salko Aljković“, Pljevlja, Crna Gora
- Sandra Grujevska, „Chekor po Chekor plus“, Skoplje, Makedonija
- Sanja Pantovic, JU "Druga osnovna škola", Budva, Crna Gora
- Saša Delić, Zavod za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u prihičkom i tjelesnom razvoju, Tuzla, BiH
- Slađana Aćimović, OŠ „MIlan Mijalković“, Jagodina, Srbija
- Slavica Bijelić, OŠ "Miloš Marković", Donje Leskovice, Srbija
- Slavica Marsenic, JU OŠ „Braća Ribar“, Nikšić, Crna Gora
- Slavica Urumova Markovska, OOU „Liman Kaba“, Skoplje, Makedonija
- Snežana Đorđević, OŠ „Đorđe Krstić'“, Beograd, Srbija
- Stanka Badžakova, JDG „Veseli Cvetovi“, Skoplje, Makedonija
- Suada Karić, JU SŠ poljoprivrede, prehrane, veterine i uslužnih djelatnosti, Sarajevo, Bosna i Hercegovina
- Suzana Veljković, OŠ „Branko Miljković“, Niš, Srbija
- Tanja Bajraktarova, OOU „Stiv Naumov“, Makedonija
- Tanja Đonlaga, JU OŠ „Olga Golović“, Nikšić, Crna Gora
- Tatjana Danilović, OŠ „Boško Palkovljević Pinki“, Batajnica, Srbija
- ValentinaTrajkoska, OOU „Sv. Kliment Ohridski“, Dracevo, Makedonija
- Vanja Čolović, OŠ „Branko Radičević”, Beograd, Srbija
- Vera Isailović, OŠ „Stevan Čolović“, Arilje, Srbija
- Vera Joksimović, JU OŠ „Risto Ratković“, Bijelo Polje, Crna Gora
- Vera Mićunović, JU OŠ „Olga Golović“, Nikšić, Crna Gora
- Vera Milićević, Tehnička škola, Loznica, Srbija
- Vesna Petrović, OŠ „Vuk Karadžić“ Ripanj-Beograd, Srbija
- Violeta Miletić, Poljoprivredna škola „Šumatovac”, Aleksinac, Srbija
- Vlasta Cenić, OŠ "Vuk Karadžić", Doljevac, Srbija
- Zlatica Gerov, Tehnička škola, Knjaževac, Srbija
- Zorana Mitrović, OŠ „Stevica Jovanović", Pančevo, Srbija
- Zorica Joksimovic, JU „Druga osnovna škola", Budva, Crna Gora
- Zorica Mihajlović, OŠ „Mirko Jovanović", Kragujevac, Srbija
- Žaklina Ristovska, OOU „Braka Miladinovci“, Skoplje, Makedonija
- Živka Stoilkovska, OOU „Ilinden", Kriva Palanka, Makedonija
Pregled i selekciju svih prijava, a na osnovu unaprijed uspostavljenih kriterijuma, izvršili su osnivači ANN_EX_YU:
Vese Vesela Bogdanovikj
Varkey Foundation Ambassador
Global Teacher Prize Finalist
Founder of ANN_EX_YU Association - Best Teacher EX_YU AWARD
Founder of KREF- Intеrnational Festival for educational movies
Trustee Board Director at Foremost Foundation, Karachi, Pakistan
Željana Radojičić Lukić
Varkey Foundation Ambassador
Global Teacher Prize Finalist
Founder of ANN_EX_YU Association - Best Teacher EX_YU AWARD
Founder of A Magical Intercultural Friendship Network
Founder of Creative Magic - Children’s International Festival
Founder and author Magic Village
Serbian's Most Successful Woman Award
The Best Serbian Educator Award Saint Sava Award
Postanite član mreže najboljih nastavnika regiona, ako već niste!
Popunite upitnik na ovom LINKU!